Zadzwoń do nas 43 8271747

Ładowanie Wydarzenia

Sieradzki Pomarańczowy Dzień Sportu


Początkowo stowarzyszenie organizowało sam Maraton Pływacki Miedzy Mostami Warty, którego tradycja sięga 1957 roku i odbywa się w korycie rzeki Warty. W 2016r. pojawił się pomysł aby poszerzyć zakres wydarzenia o organizację dodatkowych konkurencji. I tak też do pływania dołączył jeszcze Bieg Przełajowy, Marsz Nordic Walking i Bieg dla Dzieci.

Sieradzki Pomarańczowy Dzień Sportu stał się zwieńczeniem I-ej edycji akcji Pomarańczowa poMOC w Sieradzu. Jak podczas każdej naszej imprezy tak również tego dnia zbierane były pieniądze na leczenie dzieci objętych akcją. Na start tłumnie stawiły się całe rodziny, zarówno starsze jak i młodsze pokolenia Sieradzan i nie tylko. Nie zabrakło atrakcji dla najmłodszych: dmuchanych zamków, balonowego miasteczka czy tez malowania twarzy.

Na szczególna uwagę zasługuje fakt, iż w tegorocznej edycji maratonu Pływackiego udział wzięli uczestnicy I-ej edycji z 1957r.

Sieradzki Pomarańczowy dzień Sportu to przede wszystkim dobra zabawa i integracja połączona z nutka sportowej rywalizacji.

<< Nasze imprezy <<